אימוץ ילדים

בישראל, כמו גם במדינות אחרות בעולם, ישנם ילדים שמסיבות שונות אינם זוכים לטיפול מסור של הורה או זוג הורים. מן העבר השני של המתרס ישנם מי שהיו מעוניינים להיות הורים לילד אך אינם יכולים, מסיבות שונות, להביא ילד לעולם. אימוץ ילדים היא דרך המאפשרת חיבור בין ילדים הזקוקים למשפחה תומכת לשארית ימי חייהם לבין מי שרוצים ויכולים לספק לילדים כאלה את כל צרכיהם הפיזיים והרגשיים.

האימוץ בארץ מתנהל על פי הוראות חוק אימוץ ילדים. ישנם מי שמאמצים ילדים בעלי אזרחות ישראלית וישנם מי שבוחרים לאמץ ילד מחו"ל (או שזו הדרך היחידה הפתוחה בפניהם). מכיוון שבמדינת ישראל טובת הילד היא ערך עליון המהווה נר לרגליהם של רשויות הרווחה ובתי המשפט לענייני משפחה, הליך האימוץ אינו פשוט ודורש סבלנות וטיפול מסור ומדויק. עורך דין לענייני משפחה המתמחה גם באימוץ ילדים ידע לספק לכל המעורבים בהליך אימוץ, מכל סוג שהוא, ליווי משפטי וניהול מיטבי ויעיל שיאפשר השגת התוצאה המבוקשת במהירות, ללא סיבוכים מיותרים.

העברת ילד מהוריו הביולוגים אל הורים מאמצים

ברוב המקרים אימוץ בארץ נעשה על רקע של אי כשירות הורים ביולוגים לגדל את ילדיהם. במקרים כאלה נוקטת המדינה בהליכים מסוימים שמטרתם להעביר את הילדים הנזקקים אל חייק משפחה אחרת אשר תהפוך, בתום תהליך האימוץ, למשפחתם לכל דבר ועניין.

כדי שניתן יהיה לאמץ ילד צריך בית המשפט לענייני משפחה להכריז עליו כעל "בר אימוץ". מן הצד השני מי שמבקשים לאמץ ילד צריכים לעמוד בתנאים המוגדרים בחוק האימוץ ולהימצא כשירים לכך עלי ידי רשויות הרווחה.

לאחר שנעשה חיבור בין ילד שנלקח ממשמורת הוריו הביולוגים לבין זוג הורים המעוניינים לאמצו, הוא מועבר לרשותם והשגחתם למשך תקופת מבחן תוך פיקוח וליווי של רשויות הרווחה. בתום תקופת מבחן זו, ובמידה ולא התעוררו בעיות שבעטיין ראוי שלא להשלים את הליך האימוץ, ייתן בית המשפט לענייני משפחה צו אימוץ שפירושו למעשה שהילד הופך ילדם של הוריו המאמצים לכל דבר ועניין ואף ירשם ככזה על ידי משרד הפנים.

אימוץ בארץ לעומת אימוץ ילד מחו"ל

הדרך לאימוץ אינה קלה אולם נראה שהיא תובענית במיוחד כאשר מדובר באימוץ בארץ. הגוף האמון על אימוץ ילדים הוא השירות למען הילד במשרד הרווחה. הורים המעוניינים לאמץ עוברים סדרת ראיונות ומבדקים שמטרתם וידוא התאמתם ונכונותם לשמש הורים לכל דבר ועניין לילד שיאמצו.

אימוץ ילדים מחו"ל מנוהל על ידי עמותות שקיבלו הסמכה חוקית לכך. עמותות אלה הן האמונות בין היתר על וידוא חוקיותם של הליכי האימוץ המתנהל על פי חוקי האימוץ במדינה בה הוא מבוצע וכללים מן המשפט הבינלאומי (בכללם אמנות עליהם חתומה מדינת ישראל).

בין אם מדובר באימוץ ילד בארץ ובין אם באימוץ ילד בחו"ל והבאתו ארצה, מומלץ לפנות כבר בתחילת הדרך אל עורך דין לענייני משפחה המתמחה בתחום אימוץ ילדים. עורך דין שכזה יוכל לייעץ ולנווט את הדברים כך שהליך האימוץ, מכל סוג ועל כל מאפייניו הייחודיים ומורכבותו, יתנהל בצורה חלקה ויושלם בקלות ובמהירות האפשרית.

לקבלת מידע ופרטים נוספים, ספיציפית למקרה האישי שלכם, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ מקיפה, ללא התחייבות.

 
לחץ לייעוץ מיידי

לשיחת ייעוץ מיידית
השאר פרטים בטופס


שירי רובינס-גולן | משרד עורכי דין

לחץ לייעוץ מיידי

לשיחת ייעוץ מיידית
השאר פרטים בטופס


שירי רובינס-גולן | משרד עורכי דין